Ilusate järvede ja metsade maa
Eesti on üks Euroopa väiksemaid riike. Siin on palju erinevaid imelisi maastikke alates rohkem kui tuhandest maalilistest järvest kuni tihedate metsadeni, kus elavad erinevad loomad.
Eesti, ametliku nimetusega Eesti Vabariik, on riik Põhja-Euroopa Balti regioonis. See piirneb põhjas Soome lahega, läänes Läänemerega, lõunas Lätiga ning idas Peipsi järve ja Venemaaga. Läänemerest lääne poole jääb Rootsi ja põhja poole Soome. Eesti territoorium hõlmab maismaad ning 2222 saart ja laidu Läänemeres.

Eesti on demokraatlik parlamentaarne vabariik, mis on jaotatud viieteistkümneks maakonnaks. Riigi suurim linn ja ühtlasi pealinn on Tallinn. Oma 1,3 miljoni suuruse rahvaarvuga on see Euroopa Liidu, euroala, Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni (NATO), OECD ja Schengeni ruumi üks väikseima rahvaarvuga liikmesriike.

Eesti on arenenud riik, mille arenenud ja suure sissetulekuga majandus on Euroopa Liidu üks kiiremini kasvavaid majandusi. Selle inimarengu indeks on väga kõrge ning selle tulemused majandusvabaduse, tsiviilõiguste ja ajakirjandusvabaduse mõõtmisel on head (kolmas maailmas 2012. ja 2007. aastal).

Eesti kodanikele on tagatud universaalsed tervishoiuteenused, tasuta haridus ja kõige pikema aja vältel makstud sünnituspuhkus OECD-s. Alates 1991. aastast on riik kiiresti arendanud oma IT-sektorit, olles üks digitaalselt kõige rohkem arenenud ühiskondi maailmas. 2005. aastal sai Eestist esimene riik, kus sai valimistel internetis hääletada, ning 2014. aastal esimene riik, kes pakkus e-residentsust.

Avastage meie riiki
Padise ratsakeskus on Põhja-Euroopa ratsaspordi uhiuus pealinn.