UNESCO
maailmapärandi objekt
Tallinna vanalinn on erakordselt täielik ja hästi säilinud keskaegne Põhja-Euroopa kaubanduslinn, mis asub Läänemere kaldal.
Tallinn on Eesti pealinn ja suurim linn. See asub Põhja-Eesti rannikul, Soome lahe kaldal. Tallinna elanike arv on 450 000, mis moodustab Eesti elanikkonnast ligikaudu 33%.

Tallinn asutati 1248. aastal, ent kõige varasema inimasustuse vanus on 5000 aastat, mis teeb sellest Põhja-Euroopa üha vanima pealinna. Esimesena nõudsid maa endale taanlased 1219. aastal pärast edukat Lindanise lahingut, mida juhtis Taani kuningas Valdemar II, millele järgnes vahelduv kuulumine Skandinaavia ja Saksamaa võimu alla. Tänu linna strateegilisele asukohale sai sellest suur kauplemiskeskus ja seda eriti 14. sajandist kuni 16. sajandini, mil linna tähtsus suurenes Hansaliidu kuulumise tõttu.

Tallinna vanalinn on üks paremini säilinud keskaegseid linnu Euroopas ning see kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Tallinn on Eesti peamine poliitiline, rahandus-, kultuuri- ja haridusalane keskus. Linna, mida nimetatakse tihti ka Euroopa Silicon Valleyks, iseloomustab suurim arv idufirmasid ühe inimese kohta Euroopas ning see on paljude rahvusvaheliste ettevõtete, kaasa arvatud Skype'i sünnikoht. Linnas hakkab asuma Euroopa Liidu IT-agentuuri peakontor. See on koduks NATO küberkaitsekoostöö keskusele, pakkudes globaalset küberturvalisust. Tallinn on maailmalinn ning kuulub esimese 10 digitaalse linna hulka maailmas. Tallinn oli koos Soome linna Turuga 2011. aastal Euroopa kultuuripealinn.

Avastage meie pealinna
Padise ratsakeskus on Põhja-Euroopa ratsaspordi uhiuus pealinn.